Безпека життєдіяльності та охорона праці

«Затверджую»

Директор ЛНВК

«ЗОШ І-ІІ ступенів №24-

технологічний ліцей»

Наказ від 28.08.2020 № 55-од

____________ Копчак Т.В.

ПЕРВИННИЙ ІНСТРУКТАЖ З БЖД № _____

про дотримання учнями обмежень задля запобігання поширенню ГРВІ COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARSCOV-2

1. При перших симптомах респіраторних захворювань (підвищеній температурі, появі кашлю, нежитю або ускладненні дихання), якi ти вiдчув у закладi освiти, негайно повідом класного керівника чи іншого педагогічного працівника. Звернись за допомогою до шкільного медичного працівника.

2. Якщо ти вiдчув перелiченi симптоми поза межами закладу освiти, то негайно повідом батьків чи зателефонуй сімейному лікарю. Залишайся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування. Обов’язково повідом класного керівника.

3. Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо людина перебуває в групі ризику або має наступні симптоми: ускладнене дихання, кровохаркання, нудоту, задуху, блювання, сплутаність свідомості.

4. Після кожного уроку провітрюйте приміщення протягом не менше 10 хвилин. Доступ чистого повітря перешкоджає розповсюдженню вірусів.

5. Протягом дня необхідно дотримуватися правил знезараження рук:

при вході в заклад освіти;

перед кожним одяганням маски чи респіратора;

після відвідування санітарної кімнати;

– перед відвідуванням їдальні та прийманням їжі;

у будь-яких інших контактних випадках з предметами, які можуть забруднити руки.

6. Для гігієнічного знезараження рук найдієвішим є миття рук з милом протягом 30-40 секунд. А також використання антисептика, мінімум 3 мл якого наносять на сухі долоні та активно втирають протягом 30 секунд.

Якщо на поверхні рук є вірус, миття рук з милом або їх обробка спиртовмісним розчином вб’є його.

7. Перебуваючи на перервах (крім учнів 1-4 класів) та в громадських місцях, носіть маску або респіратор. Пiд час навчальних занять маску або респiратор учням носити не обов`язково.

8. Дотримуйтесь правил використання масок.

Одягніть маску так, щоб вона закривала рот і ніс без проміжків між обличчям і маскою.

Не торкайтеся маски під час використання, а в разі дотику, обробіть руки спиртовмісним розчином або вимийте їх з милом.

Не використовуйте одноразові маски повторно.

Безпечно знімайте маску, не торкаючись її передньої частини.

Використану маску відразу викиньте у спецiальний контейнер.

9. Намагайтесь не торкатися руками очей, носа та рота. Так можна перенести вірус з поверхні рук до організму.

10. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни. При кашлі або чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Використану серветку відразу викидайте у спеціальний контейнер для сміття.

11. Дотримуйтесь звичайних правил гігієни в продуктових магазинах, де продається м’ясо, риба, інші продукти тваринного походження.

12. Не вживайте в їжу сирі продукти тваринного походження (м’ясо, птицю, рибу, яйця) або ті продукти, які не пройшли належну термічну обробку.

13. Уникайте будь-яких контактів з тваринами (бродячими котами, собаками, птахами, гризунами, кажанами).

14. Дотримуйтесь дистанції. Тримайтесь від людей на відстані мінімум 1,5 – 2 метра, особливо, якщо у них кашель, нежить, підвищена температура. Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє на респіраторну інфекцію, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися при вдиханнi повітря.

15. Пройдіть лабораторне дослідження, якщо ви мали контакт з людиною хворою на COVID – 19.

Критерії за якими людина може вважатися контактною:

• проживання в одному домі з хворим на COVID-19;

• прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання);

• контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 та не використання при цьому засобів індивідуального захисту;

• контакт із хворим на COVID-19 на відстані до одного метра протягом 15 хвилин і більше та не використання при цьому засобів індивідуального захисту;

• контакт в літаку в межах двох сидінь з хворим на COVID-19.

Розроблено:

Заступник директора з НВР ________________ Ковальчук С.А.