ДПА та ЗНО

ЗНО – 2021


        Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.
        Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року. До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.         

       Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання:
21 травня – хімія,
24 травня – іспанська, німецька, французька мови,
25 травня – англійська мова,
28 травня – математика,
1 червня – українська мова, українська мова і література,
4 червня – історія України,
7 червня – фізика,
10 червня – біологія,
15 червня – географія. 

         Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

Що зміниться у ЗНО з української – основні новації у тестуваннях наступного року

Український центр оцінювання якості освіти пояснив, що зміниться у зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури.

Роз’яснення опублікували на сайті центру.

Наступного року ЗНО з української мови та літератури розділять на два:

 1. Українська мова. Міститиме лише завдання з української мови, а саме 39 завдань закритих форм (з вибором відповіді або на встановлення відповідності) та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді;
 2. Українська мова і література. Міститиме як завдання з української мови, так і з української літератури, а саме 24 завдання з української літератури та 39 – з української мови закритих форм (з вибором відповіді та на встановлення відповідності), а також 4 завдання з української мови відкритих форм із наданням письмової відповіді, зокрема 3 завдання, які передбачають надання короткої письмової відповіді, та 1 завдання, яке передбачає надання розгорнутої письмової відповіді.

Випускники шкіл у 2021 році матимуть можливість обрати різновид тестування, який їм необхідний.

“Спільними для обох варіантів сертифікаційних робіт (тестів) є 39 завдань закритих форм та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої відповіді з української мови. Результати виконання цих завдань будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації з української мови.

Для вступу до закладів вищої освіти зараховуватимуться результати виконання відповідно або всіх завдань сертифікаційної роботи (тесту) з української мови, або всіх завдань сертифікаційної роботи з української мови та літератури”, – зазначили в центрі.

В установі додали, що, залежно від спеціальності, абітурієнтам буде потрібен певний різновид тестів.

“Перелік спеціальностей, для вступу на які необхідним буде виконання того чи того варіанта сертифікаційної роботи (тесту), буде визначено в “Умовах прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2021 році””, – пояснили там.

Також мають змінити форму відкритого завдання “Власне висловлення”. Докладніше про це в центрі пообіцяли розповісти згодом.

Більше дивіться в презентації:

https://drive.google.com/file/d/1MWLPwxd-j-lH9Y0QFZfIcsQLFA7KxTfB/view?usp=sharing

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

945 від 09 липня 2019 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
01 серпня 2019 р. за № 850/33821

Деякі питання проведення в 2021 році
зовнішнього незалежного оцінювання
результатів навчання, здобутих
на основі повної загальної середньої освіти

Відповідно до частини восьмої статті 12 Закону України “Про освіту”, частини третьої статті 45 Закону України “Про вищу освіту”, статті 34 Закону України “Про загальну середню освіту”, Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі – Перелік), що додається.

2. Установити, що в 2021 році:

1) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі – зовнішнє оцінювання), проводитиметься з 21 травня до 16 липня;

2) кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш як із п’яти навчальних предметів із Переліку;

3) завдання сертифікаційної роботи з української мови мають відповідати рівню стандарту;

4) сертифікаційна робота з української мови і літератури має містити всі завдання сертифікаційної роботи з української мови (далі – субтест “Атестаційні завдання”);

5) результати зовнішнього оцінювання за критеріальною шкалою 1 – 12 балів із чотирьох навчальних предметів зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти (далі – атестація) для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти (далі – здобувачі освіти):

 • української мови (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мови і літератури (субтест “Атестаційні завдання”);

 • математики (з урахуванням вимог підпункту 6 цього пункту);

 • історії України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземної мови (з урахуванням вимог підпункту 6 цього пункту) – за вибором здобувача освіти;

 • одного з навчальних предметів, зазначених у пунктах 4 – 12 Переліку – за вибором здобувача освіти;

6) здобувачі освіти, яким результат зовнішнього оцінювання з математики та/або іноземної мови має зараховуватися як оцінка за атестацію, отримують її за результатами виконання завдань:

 • рівня стандарту, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на рівні стандарту;

 • рівня стандарту та профільного рівня, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на профільному рівні;

7) за підсумками проходження зовнішнього оцінювання з навчальних предметів, зазначених у пунктах 1, 3 – 12 Переліку, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг “склав / не склав”;

8) за підсумками проходження зовнішнього оцінювання з української мови і літератури встановлюються результати за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг “склав / не склав”) та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту “Атестаційні завдання” для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг “склав / не склав” у межах цього субтесту).

3. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А. О.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Карандія В. А.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр                  Л. М. Гриневич

ПОГОДЖЕНО:
Президент Спілки ректорів
вищих навчальних закладів України                              Л. В. Губерський

Голова ради Асоціації
ректорів вищих технічних
навчальних закладів України                                        М. З. Згуровський

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
09 липня 2019 року № 945

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

1. Українська мова.

2. Українська мова і література.

3. Математика.

4. Історія України.

5. Біологія.

6. Географія.

7. Фізика.

8. Хімія.

9. Англійська мова.

10. Іспанська мова.

11. Німецька мова.

12. Французька мова.

Генеральний директор
директорату вищої освіти
і освіти дорослих                                                             О. І. Шаров

Генеральний директор
директорату дошкільної та
шкільної освіти                                                   А. О. Осмоловський

Оприлюднений новий графік проведення

ЗНО-2020

Міністерством освіти і науки України визначений новий графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році.

Відповідний наказ підписаний в.о. міністра освіти і науки Любомиром Мандзій.

Документом визначено графік проведення основних етапів зовнішнього оцінювання.

Проведення основної сесії ЗНО 2020 року

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня і завершиться 17 липня:

 • математика — 25 червня;

 • українська мова і література — 30 червня;

 • фізика — 2 липня;

 • іспанська, німецька, французька мови — 6 липня;

 • англійська мова — 7 липня;

 • історія України — 9 липня;

 • біологія — 13 липня;

 • географія — 15 липня;

 • хімія – 17 липня.

Оголошення результатів ЗНО учасників

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.

Проведення додаткової сесії ЗНО

Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня.

Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зареєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.

 

ЗНО-ОНЛАЙН

Онлайн – тести

зовнішнє оцінювання

Веб-сайт для провідних випробувань ЗНО онлайн та підбора готових документів про провідних відкритих незамінних освещений створільних провайдерів українського освітлення в інтернеті-ресурсі Освіта.ua.

На веб-сайті «ЗНО онлайн» вони зустрічалися, ставилися в 2009–2019 рр., Також були перевірені тести, перевірені  в  2009–2010 роках в Україні .

Служба пошуку всіх тестових завдань у запропонованих на вашому тесті максимально наближених до решти тестів, і форма відповіді відповідає на те, що пропонується абітурієнтами в бланку відповіді під час проживання реальних тестів ЗНО.

Після перевірки тестових завдань, коли кожен тест запропонував відповісти на всі запитання і розіграти  результат у тестових та перевірених балах , також використовується час, проведений на дослідженні.

Для кожного предмета ви можете відкрити список усіх тестових завдань, які залишилися незалежними. У цьому варіанті можна знайти ЗНО онлайн, і ви можете отримати відповідь на кожну роботу після своєї розслідування.

Для отримання додаткових відомостей про тестування тестових та рейтингових балів, порядок оцінювання тестових завдань, час, який ви шукаєте для дослідження тестів, ви можете скористатись розділом  «Довідка».

 Більш детальну інформацію про цей власний відгук ви можете отримати на сайті Освіта.ua.

Про термінові дії ЗНО та доступні кампанії

Міністерство освіти та науки України відмічало збереження термінових служб ЗНО та доступні кампанії за різними варіантами перетворення карантинних справ в Україні.

За інформацією МОН, у вічному доступі було запропоновано два варіанти термінів роботи ЗНО та доступна кампанія – у разі закінчення карантину в травні-чорні та серпні 2020 року.

Варіант 1. Закінчення карантину на початку травня або на початку червня

 • існуючого пробного ЗНО – травень або червень;
 • основна сесія ЗНО – 25 червня – 17 липня;
 • результати ЗНО не пізніше – 31 липня;
 • видача свідоств не пізніше – початок серпня;
 • додаткова сесія ЗНО – 28 липня – 11 серпня;
 • стартова централізація е-кабінетів абітурієнтів – 1 серпня;
 • творчі конкурси, доступні екзамени – 1 – 12 серпня (контракт до 22 серпня);
 • присутні документи – 13 – 22 серпня;
 • розрахунок на бюджет – 1 вересня;
 • початок навчання першокурсників – 15 вересня.

Варіант 2. Захист карантину на початку серпні

 • існування пробного ЗНО – початок серпня;
 • основна сесія ЗНО – 17 серпня – 4 вересня;
 • результати ЗНО не пізніше – 17 вересня;
 • видача свідоств не пізніше – друга половина вересня;
 • додаткова сесія ЗНО – 22 вересня – 6 жовтня;
 • центральна центрація е-кабінетів абітурієнтів – 25 вересня;
 • творчі конкурси, доступні екзамени – 25 вересня – 3 жовтня (контракт до 13 жовтня);
 • присутні документи – 4 – 13 жовтня;
 • зарахування на бюджет – 23 жовтня;
 • початок навчання першокурсників – 2 листопада.